تجارت الکترونیک چیست؟

تجارت الکترونیک چیست؟


در این مقاله به طور کلی تجارت الکترونیک را شرح خواهیم داد همچنین به راهکارها و موانع تجارت الکترونیک در ایران خواهیم پرداخت.

تجارت الکترونیک را می‌توان به طور کلی انجام هرگونه امور تجاری بصورت برخط و از طریق اینترنت دانست. ویژگی اصلی این نوع از تجارت تسهیل فرآیندهای تجاری، حذف فرآیندهای غیرضروری و زائد در انجام امور بازرگانی و کاهش هزینه‌ها از طریق بهبود و افزایش هماهنگی، کاهش هزینه‌های اداری خصوصاً هزینه مکاتبات و نیز بهبود دسترسی به بازار و افزایش تنوع برای مشتریان است.

تجارت الکترونیکی به هرگونه معامله‌ای گفته می‌شود که در آن خرید و فروش کالا یا خدمات از طریق اینترنت صورت پذیرد و به واردات یا صادرات کالا یا خدمات منتهی می‌شود.

 تجارت الکترونیکی معمولاً کاربرد وسیع تری دارد، یعنی نه تنها شامل خرید و فروش از طریق اینترنت است بلکه سایر جنبه‌های فعالیت تجاری، مانند خریداری، صورت برداری از کالاها، مدیریت تولید و تهیه و توزیع و جابه‌جایی کالاها و همچنین خدمات پس از فروش را در بر می‌گیرد. البته مفهوم گسترده‌تر تجارت الکترونیک کسب و کار اینترنتی می‌باشد.

شایان ذکر است ، تجارت الکترونیک و کسب و کار اینترنتی دو موضوع کاملا متفاوت از یکدیگر می باشد، بعضی از کتاب ها و مراجع تجارت الکترونیک E-Commerce را زیر مجموعه ای از کسب و کار اینترنتی (E-Business)معرفی کرده اند.اما تفاوت بین ecommerce و ebusiness در چیست؟

تجارت الکترونیک زمانی اتفاق می افتد که یک کاربر بتواند به صورت آنلاین با اتصال به درگاه پرداخت الکترونیکی موردی را خرید و از آن استفاده نماید اما کسب و کار اینترنتی به انجام تمام و یا بخشی از امور کسب و کارشما ، در حوزه اینترنت را می گویند و به عبارت دیگر ، وقتی که یک کسب و کار به منظور پیشرفت و توسعه خود از اینترنت استفاده نماید به (E-Business) روی آورده است.در کسب و کار اینترنتی ، می توان بخشی از وظایف که به عهده کارکنان شما است را به وب سایت خود محول کنید ، اطلاع رسانی از محصولات و اخبار جدید شما و یا همینطور ارائه تعرفه قیمت های شما از نکات مثبت کسب و کار اینترنتی است.

نکات مهم زیر را برای موفقیت در تجارت الکترونیک به خاطر داشته باشید:

۱- برای راه‌اندازی عجله نکنید.

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که کارآفرینان ناموفق در تجارت الکترونیک مرتکب می‌شوند، اجبار و یا تعجیل در راه‌اندازی وبسایت است. شما تنها یک بار فرصت راه‌اندازی سایت خود را دارید و نباید آن را خراب کنید. خرید دامنه با نام خودتان و طراحی یک صفحه با عنوان “بزودی” خوب است، اما تا زمانیکه کارهای پایه‌ (SEO، بازاریابی محتوا، رسانه‌های اجتماعی، تبلیغات و …) به حد مطلوبی نرسیده از علنی کردن آن پرهیز کنید.

۲- به مصرف‌کننده توجه کنید.

بدیهی است که بزرگترین نقطه ضعف در تجارت الکترونیک، عدم دسترسی مشتریان برای دیدن محصولات است. اگرچه راه‌حلی برای این مشکل وجود ندارد، می‌توانید این نقص را در جنبه‌های دیگر کسب‌وکار جبران کنید. از بهترین گزینه‌ها می‌تواند پیشنهاد قیمت مناسب، ارسال رایگان و پیگیری آسان مراحل خرید باشد.

۳- هر چیزی را امتحان کنید.

قبل، در حین و پس از برپایی تجارت الکترونیک، باید برای تجزیه و تحلیل سرمایه‌گذاری کنید. مانند مشتری فکر کنید و کارایی و عدم کارایی عوامل را بررسی کنید.

۴- در رسانه های اجتماعی فعالیت داشته باشید.

هر کارآفرینی در تجارت اکترونیک که بگوید رسانه اجتماعی را نادیده می‌گیرد و یا مسئولیت آن را به دیگران می‌سپارد نادان است. رسانه اجتماعی نبض تجارت شماست؛ که شما را وارد زندگی مشتریانتان می‌کند. اگر چه خوب است که مدیری برای رسانه‌های اجتماعی خود داشته باشید، ولی بهتر است که خودتان نیز با آن در ارتباط باشید.

۵- کسب‌وکار خود را با موبایل سازگار کنید.

با گسترش روزافزون استفاده از گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها، اگر این موضوع را نادیده بگیرید، در سه تا پنج سال آینده از این حیطه کنار گذاشته خواهید شد.

۶- در صدر SEO باشید.

به دلیل رشد سریع اقتصاد تجارت الکترونیک، تجارت‌های بسیاری وارد این فضای پرازدحام می‌شوند. بنابراین بیش از هر زمان دیگر مهم است تا در صدر SEO قرار گیرید.

۷- اطلاعات جمع کنید.

جمع آوری اطلاعات در مورد مشتریان و ایجاد پایگاه داده‌ برای استفاده در آینده امری ضروری است.

۸- به دنبال رشد و توسعه باشید.

در نهایت، رشد را متوقف نکنید. تکنولوژی، گرایشات و سلیقه مشتریان تغییر خواهد کرد. بنابراین اگر می‌خواهید در این بازارکار متغیر پیشرفت کنید باید به دنبال رشد و توسعه باشید.

موانع و راهکارهای تجارت الکترونیک در ایران

اما براساس گزارش مربوط به اتحادیه بین‌المللی ارتباطات از راه دور و گزارش جهانی تکنولوژی اطلاعات در سال ۲۰۱۳، مهم‌ترین موانع و چالش‌های تجارت الکترونیک در ایران را می‌توان در چند بخش به شرح زیر بیان کرد:

۱. فقدان زمینه‌های حقوقی و قانونی لازم برای تجارت الکترونیک
۲. محدودیت خطوط ارتباطی و سرعت پایین آنها
۳. نبود بسترها و تجهیزات شبکه‌ای و ارتباطی لازم برای دسترسی سریع و آسان مردم به اینترنت
۴. نبود شبکه اصلی تجارت الکترونیک در کشور و الزام‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری آن
۵. هزینه اولیه قابل توجه برای موسسه‌ها و شرکت‌های کوچک و عدم وجود انگیزه برای سرمایه‌گذاری
۶. کمبود دانش IT
۷. پشتیبانی نکردن شرکت‌های تجاری فعال جهانی حوزه تجارت الکترونیکی از کشورمان و نبود مراکز و شرکت‌های دولتی و خصوصی ارائه‌دهنده خدمات تجارت الکترونیک در کشور.
۸. نبود راهکار برای دریافت مالیات و حقوق گمرکی
۹. عدم ساز و کار مناسب برای حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان
۱۰. نبود امنیت لازم برای انجام مبادلات و تبادل اطلاعات
۱۱. عدم کارت‌های اعتباری بین‌الملل و سایر کارت‌های خرید الکترونیکی
۱۲. عدم فرهنگ‌سازی مناسب و پایین بودن سطح آگاهی و توجه مردم به الکترونیک و فناوری اطلاعات در کشور.


پیشنهاد می گردد جهت دستیابی به اطلاعات بیشتر در این زمینه , مقالات مرتبط زیر را نیز مطالعه نمایید:

شما می توانید برای دریافت مشاوره رایگان در ارتباط با راهکارهای افزایش فروش و بازاریابی در موضوع فوق از طریق شماره تلفن 03134338100 با مشاورین مجموعه برندینگ نام تجاری تماس حاصل نمایید همچنین می توانید با مراجعه به قسمت مشاوره کسب و کار رایگان و جستجوی زمینه فعالیت تان , اطلاعات بیشتری درباره این موضوع بیابید.

دیدگاه شما

شما اولین دیدگاه را برای این مطلب , ارسال کنید.

نظر دهید