برای انتخاب اسم برند و انتخاب برند مناسب برای کسب و کارهای اینترنتی چه روشهایی وجود دارد می خواهم یک برند خاص و زیبا برای سایت و اپلیکیشن انتخاب کنم و آن را ثبت کنم مراحل آن چیست؟

برای انتخاب اسم برند و انتخاب برند مناسب برای کسب و کارهای اینترنتی چه روشهایی وجود دارد می خواهم یک برند خاص و زیبا برای سایت و اپلیکیشن انتخاب کنم و آن را ثبت کنم مراحل آن چیست؟

پاسخ مشاور : در زمینه انتخاب اسم برند , خیلی تبریک می گویم به شما عزیز که در زمینه به روزی فعالیت می کنید به طور کلی کسب و کار های اینترنتی امروز بسیار فرصت خوبی برای درآمدزایی هستند.

در زمینه نامگذاری برند ما 5 استراتژی انتخاب اسم برند داریم برای انتخاب اسم برند من به صورت اجمالی استراتژی های انتخاب نام برند را شرح می دهم.

1 – اسم برند بر اساس زمینه فعالیت

ما می توانیم نام برند را بر اساس زمینه فعالیتمان انتخاب کنیم. کسب و کارهای در فضای دیجیتال می بینیم که زمینه فعالیتشان در نام برند شان منعکس شده است.2 – اسم برند بر اساس صفت بارز کاری

نام صفت بارز کاریشان در نام برندشان وجود دارد. مثلاً یک شرکتی که تامین کننده کالا است می‌توانند نام برندی انتخاب کند که آن نام برند گستردگی تامین کالا را برساند و یا اینکه شرکت که سرعت اجرای بالایی دارد می‌تواند صفت سرعت را در نام برند قرار دهد.

3 – نام برند بر اساس کلمات کلیدی ترکیبی

 استراتژی نام برند ترکیبی نیز برای انتخاب اسم برند استراتژی خوبی است. در ترکیب کلمات حتی می توان کلمات نامانوس باشد به عبارتی این ترکیب کلمات برای مخاطب ناآشنا باشد ولی خیلی کمک می کند برای جا افتادن آن برند در ذهن مشتریان و مخاطبان.

4 – نام برند بر اساس نام های قدیمی و اساطیری

با استفاده از نام های قدیمی و اساطیری می توان نام برند خاصی انتخاب کرد البته برای کسب و کارهای اینترنتی برندی که با استفاده از نام های قدیمی ساخته شده است شاید این استراتژی مناسبی نباشد.

5 – اسم برند بر اساس نام های تخیلی

 یکی از استراتژی‌های انتخاب اسم برند خلاقانه این روش نامگذاری برند به حساب می‌آید به عبارتی می‌توان از نام هایی که هیچ بار معنایی نداشته باشند در ساخت اسم برند استفاده شوند به عنوان مثال برند اسنپ روزی که این کسب و کار وارد بازار ایران شد کسی معنی کلمه اسنپ را نمی‌دانست ولی این کلمه در حال حاضر جواب داده است همچنین کسب و کار دیجی کالا را داریم دیجی مخفف کلمه دیجیتال می باشد که با کالا ترکیب شده است.

نکته بسیار مهم در ارتباط با نامگذاری برند این است که اسمی که برای برند انتخاب می کنید حتما دامنه های  Com و IR آن برند باز باشد و شما بتوانید این نام برند همراه با پسوندهای فوق را برای خود ثبت کنید.

پاسخ مشاورین نام تجاری: جهت انتخاب نام برند تکنیک هایی هم چون تکنیک استعاره ای , تکنیک تصویری , تکنیک کلمات اختیاری و تکنیک کلمات مخفف هم وجود دارد.شما می توانید پس از ثبت نام در سایت نام تجاری به ابزار پیشنهاد و انتخاب نام برند دسترسی داشته باشید و به راحتی برند خاص کسب و کار و یا شرکت و یا محصول و یا سایت – اپلیکشن تان را پیدا کنید.


شما می توانید برای دریافت مشاوره رایگان در ارتباط با راهکارهای افزایش فروش و بازاریابی در موضوع فوق از طریق شماره تلفن 03134338100 با مشاورین مجموعه برندینگ نام تجاری تماس حاصل نمایید همچنین می توانید با مراجعه به قسمت مشاوره کسب و کار رایگان و جستجوی زمینه فعالیت تان , اطلاعات بیشتری درباره این موضوع بیابید.

دیدگاه شما

شما اولین دیدگاه را برای این مطلب , ارسال کنید.

نظر دهید