بررسی نام تجاری شرکت ها

انتخاب نام شرکت و پیشنهاد 50 نام اصیل ایرانی برای ثبت شرکت

اولین گام موفقیت در کسب و کار انتخاب نام شرکت مناسب است.نام شرکت باید معرف خدمات و محصولات شرکت باشد.همانطوریکه قبلا اشاره شد اسم شرکت باید انرژی مثبتی به مشتریان و مخاطبین دهد.این نام باید خاص , راحت در تلفظ , مختصر و مفید , قانونی و قابل ثبت باشد.در لیست زیر به 50 نام اصیل ایرانی که برای ثبت شرکت ها می توانند مورد استفاده قرار گیرند اشاره شده است ...

بررسی نام تجاری شرکت ها

پیشنهاد اسم برای شرکت های مهندسی و خدماتی

همانطوریکه در مقالات گذشته به آن اشاره شد , بهترین اسم برای شرکت نامی است که مخاطب یا مشتریان با شنیدن و یا دیدن آن نام زمینه فعالیت شرکت مربوطه را بفهمند و درک کنند.

در بخش فرآیند پیشنهاد و انتخاب نام شرکت نکات کلیدی انتخاب نام شرکت ذکر شده است که در اینجا به طور خلاصه برخی از این نکات کلیدی را مرور می کنیم ...

بررسی نام تجاری شرکت ها

انتخاب نام شرکت برای شرکت فنی مهندسی


فرآیند انتخاب نام شرکت باید هدفمند و بر اساس کلمات کلیدی شرکت انجام گیرد به صورتی که مخاطبین و مشتریان بتوانند از نام شرکت زمینه فعالیت آن را بفهمند.

همانطوریکه در مطالب قبلی به آن اشاره شد متاسفانه برخی از شرکت ها فقط زیبا بودن نام انتخابی را مد نظر قرار می دهند که متاسفانه این شیوه نامگذاری می تواند در موفقیت برند شرکت تاثیر منفی داشته باشد.

یکی دیگر از اشتباهات رایج در انتخاب نام شرکت های فنی مهندسی استفاده از نام خانوادگی در نام شرکت است.در ادامه این مقاله برای اینکه اهمیت و نقش کلمات کلیدی استفاده شده در نام شرکت را هر چه بیشتر لمس کنید آزمونی برگزار می کنیم و از شما خواننده گرامی تقاضا داریم در این آزمون شرکت کنید.

آزمون انتخاب نام مناسب برای شرکت

شرح آزمون:

در لیست زیر به نام شرکت های معتبری اشاره شده است , لطفا شما خواننده گرامی از طریق نام شرکت , زمینه فعالیت شرکت مربوطه را حدس بزنید. لطفا در نظرات همین مقاله بعد از مشاهده نتیجه آزمون نمره خود را بیان کنید.

سوال آزمون:
 لطفا زمینه فعالیت شرکت های زیر را حدس بزنید.
1.    شرکت طلای ناب کیهان
2.    شرکت آذر بیتا
3.    شرکت داپرزه ایرانیان
4.    شرکت تکنیک آریا
5.    شرکت سام
6.    شرکت آرشام زرین
7.    آ . اس . پ ( ASP )
8.    چشم انداز
9.    حرف آخر
10.    شرکت انصار سپاهان

بررسی نام تجاری شرکت ها

20 نمونه اسم سایت برای فروشگاه اینترنتی

بهترین دامنه برای سایت , نامی است که بیانگر زمینه فعالیتش باشد به بیان بهتر از نام دامنه سایت به راحتی بتوان کارکرد و محتوای آن را حدس زد.

معمولا در نام دامین سایت برای فروشگاه اینترنتی از کلمات ( kala , shop , market , store ) استفاده می شود مانند دیجی کالا با این مقدمه نمونه اسم های زیر برای سایت فروشگاه اینترنتی پیشنهاد می گردد شایان ذکر است دامنه های فوق از ابزار انتخاب نام سایت نام تجاری استخراج شده است.نتایج این ابزار حاصل جستجوی ساده بر اساس کلمات کلیدی است.

1. nilakala
2. kala200
3. barsankala
4. tisakala
5. mahyarkala
6...

بررسی نام تجاری شرکت ها

نام های پیشنهادی برای شرکت مهندسی


فرآیند انتخاب نام شرکت باید بر اساس زمینه فعالیت , کارآیی و یا عملکرد محصولات شرکت انجام گردد.متاسفانه برخی از شرکت های فنی و مهندسی در حین فرآیند انتخاب نام شرکت به دنبال اسامی زیبایی هستند که هیچ ارتباطی با زمینه فعالیت شرکتشان ندارد به عنوان مثال اسامی دختر و پسر و یا نام خانوادگی خودشان و یا سهامداران را به عنوان نام شرکت بر می گزینند که این کار توسط مشاورین نام تجاری اصلا توصیه نمی شود و به هیچ عنوان یک نام برند خاص حرفه ای از جانب مشتریان و بازار هدف به حساب نمی آید.

در ادامه این مقاله به عنوان نمونه بر حسب زمینه فعالیت برخی از شرکت های مهندسی و نیز کلمات کلیدی مرتبط با کارایی شان , لیستی از نام های زیبا برای ثبت شرکت مهندسی ارائه می گردد اما اکیدا توصیه می شود ...

بررسی نام تجاری شرکت ها

4 نکته کلیدی دستورالعمل انتخاب نام شرکت ها

در این مقاله به 4 نکته کلیدی برای پذیرش نام پیشنهادی شرکت از سوی اداره ثبت شرکت ها اشاره شده است.

 1 – عدم استفاده از واژه های بیگانه و خارجی
بر اساس دستورالعمل اجرایی تعیین نام اشخاص حقوقی نام هایی که در آن از اسامی و اصطلاحات بیگانه استفاده شده باشد قابل تایید نخواهند بود برهمین اساس حتی اگر در نام پیشنهادی برای شرکت از دو واژه فارسی به صورت ترکیبی استفاده شود که تداعی کننده یک واژه خارجی باشد امکان ثبت آن وجود ندارد و قابل پذیرش نیست...